Rss

Owalna szczotka drewniana

ANANASOWA - wszystko o psach i kotach - Owalna szczotka drewniana

Wyobraźmy sobie sytuację, że zasypiamy do pracy. Szybko wskakujemy w eleganckie ubrania, ekspresowe wypicie kawy i spakowanie torebki. Już prawie gotowi, siadamy, aby założyć buty. Wstajemy i widzimy na całym ubraniu sierść. Masa sierści, jaką pozostawił nasz ukochany pupil. Próbujemy zwalczyć ten szatański problem, ale i tak pełno włosków przylgnęło do nas i za nic nie chcą zejść. Takie nieprzyjemne sytuacje spotkają większość posiadaczy psów. Czworonogi w pewnym okresie zmieniają grubą i ciepłą sierść zimową na lżejszą wiosenną. Wtedy też na dywanach, meblach czy ubraniach możemy dojrzeć tysiące psich włosków.

W takim czasie bardzo ważne jest, aby regularnie usuwać z ciała psiaka cały nadmiar sierści. Najlepiej robić to podczas spacerów, gdyż wtedy cały niepotrzebny zapas zostawiamy na dworze. Idealnym produktem do takich zabiegów są szczotki. Jedną z nich jest owalna szczotka drewniana, która została stworzona z myślą o naszych ukochanych czworonogach. Charakteryzują ją dwie strony. Druciana pozwala na wyczesanie całej zbędnej sierści. Druciki zakończone są kuleczkami, dzięki czemu nie podrażniają wrażliwej skóry psa. Druga strona jest perłowa i służy do odkurzenia i wygładzenia psiej sierści.

Wykorzystywanie tej szczotki pozwala na zapewnienie psu pięknej i gładkiej sierści, a także poprawia ukrwienie. Szczotka ta została wyprodukowana zwłaszcza dla szorstkowłosych i długowłosych zwierzaków, które posiadają mocne dolne partię włosów. Te części trzeba dokładnie i całkowicie wyczesać. Pielęgnacja sierści przy użyciu wyżej wspomnianego produktu zapewni naszemu psu przyjemny masaż i na pewno stanie się jednym z ulubionych zabiegów. Nie tylko nam przeszkadza zbędna sierść. Otóż także nasze psy męczą się z wylatującymi włoskami. Odczuwają nieprzyjemne swędzenie, które może doprowadzić do uszkodzenia skóry, zwłaszcza, gdy pupil ma wrażliwą skórę. Dlatego pomagajmy im i sobie zwalczając uporczywe wypadanie włosów wykorzystując szczotkę wyżej opisaną. Obecnie tego typu produktów znajdziemy masę na rynku.

Comments are closed.